Jak przebiega montaż reklamy świetlnej?
Istnieją różne typy reklamy. Specjaliści od marketingu wynajdują coraz to nowe sposoby na to, aby dotrzeć z informacjami o swoich produktach czy usługach do jak najszerszego grona odbiorców. Jednym z podstawowych podziałów reklam jest ten istniejący między reklamą tradycyjną a reklamą internetową. Podczas gdy ta ostatnia korzysta z popularności sieci, pierwsza sięga po takie metody jak banery, plakaty czy neony. To właśnie pod tę kategorię podpada reklama świetlna.
Poszczególne aspekty montażu reklamy świetlnej
Zastosowanie podświetlanego szyldu to świetny sposób na to, aby przykuć uwagę dużej liczby klientów. Żeby jednak obiekt ten spełnił swoją rolę, musi on być dobrze zaprojektowany i zamontowany. Jak to się dzieje w wielu innych przypadkach, pierwszym etapem instalacji reklamy świetlnej jest dobre rozeznanie się w potrzebach konkretnej lokalizacji. Reklama świetlna, która pojawi się, dajmy na to, nad wejściem do sklepu, będzie musiała mieć odpowiednie rozmiary oraz styl dopasowany do charakteru danego biznesu. Powinna ona również posiadać swój wariant dzienny i wariant nocny. W końcu światło inaczej oddziałuje o tych dwóch porach.
Kiedy projekt jest już przygotowany, można przejść do montażu. Czy instalacja wymaga specjalnych pozwoleń? Generalnie nie, ale wyjątkiem jest sytuacja, w której obiekt, na jakim chcemy zainstalować reklamę świetlną, wpisany jest do rejestru zabytków. Montując reklamę świetlną, trzeba uważać, żeby robić to tak, by nie narazić przechodniów na ewentualne nieprzyjemności. Wszystko musi się odbywać bezpiecznie i ostrożnie.
Reklamę świetlną najczęściej umieszcza się na specjalnym szyldzie z pleksiglasu, który ma postać kasetonu. To właśnie tam wsadza się uprzednio przygotowaną grafikę. W celu podświetlania służą zaś diody LED, które mają tę zaletę, iż są energooszczędne. Dzięki temu mimo zastosowania zaawansowanego rozwiązania koszty, jakie ponosi działalność gospodarcza w związku z montażem reklamy świetlnej, nie są tak duże.